MİKROBETON®'UN AKILLI ŞAP VE TÜREVLERİ İLE FARKI

Zemin Tesviye ürünleri son kat kaplama ürünleri değildirler. ” Akıllı şap, self levelling, cilalı şap, cilalı beton” tanımlamaları ile pazarlanan ürünler ile zeminlerde son kat kaplama yapılmamalıdır.

Bu uygulamalar kısa sürede çatlaklar, yerden kopmalar, tozuma ve çukur bölümler oluşturur. Tekrar söküm, zaman kaybı ve sonuçta çok yüksek maliyet gibi riskler oluşur . Teknik olarak doğru olan Mikrobeton® ® ürünleri kullanarak uzun ömürlü zeminler elde edilmelidir.

Mİkrobeton®lar İÇİN Performans / Fayda örneklerİ:
ÖZELLİK MİKROBETON® CİLALI ŞAP, AKILLI ŞAP, CİLALI BETON, DEKORATİF ŞAP v.b
Kullanım Alanı Son kat kaplama olarak kullanılabilen, güçlü mekanik özelliklere sahip, yüksek performanslı, Nea Yapı tesislerinde özel çimentolar, bağlayıcılar ve katkı maddelerinden oluşan optimize İsveç teknolojisi ile üretilen malzemelerdir. Son kat kullanım için değil, zemini düzlemek ve üzerlerine başka bir son kat malzemesi ile kapatılmak üzere üretilen malzemelerdir.
Teknik Özellikler Eğilme mukavemeti : 8-10 N/mm² Basınç mukavemeti : 30-40 N/mm² Betona aderans : 2,5-3 N/mm² Eğilme mukavemeti :4- 5 N/mm² Basınç mukavemeti : 20 N/mm² Betona aderans : 1,5 N/mm²
Genel Görüntü Tabii, brüt görünümlü yüzeyler oluşturuyor. Yüzeyde ton farlılıkları ve hareler oluşuyor. Renklendirilebiliyor. Amacına yönelik uygulanmamış olan malzemeler, göze hoş gelmeyen ve kaba görüntülere sebep oluyor. Renklendirme ürünün kimyası gereği mümkün olmuyor.
Yüzey Dokusu Cilasız kullanılabilir, çok çeşitli ürün gamında yüzey emiciliği düşük olan Mikrobeton®‘lar mevcut. Mekanik silim yapılarak daha eskitilmiş görüntülere olanak sağlanabiliyor. Cilasız kullanmak mümkün değil. Mekanik silim yapılarak daha eskitilmiş görüntü imkanı vermiyor.
Esneklik Çok çeşitli ürün gamında, esneklik özelliğine sahip olan Mikrobeton®‘lar mevcut. Esnek değillerdir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*